Sigortalı Taşımacılık

Sigortalı taşımacılık hizmeti esasında yasal altyapıya sahip tüm nakliyat firmalarının taşıma hizmetinde uymak durumunda oldukları hizmet modelidir. Bu hizmet modelinde taşıma işlemine tabi tutulan ve nakliyat aracına yüklenen tüm eşyalar koruma altına alınır. Sigortalanan bu eşyalar, firma tarafından herhangi bir şekilde hasar görmeyeceğine dair onaylanmış olur. Olası hasar durumlarında ise sorumluluk firmaya aittir. Bu nedenden dolayı nakliyat hizmeti veren herhangi bir firmadan ne tür bir nakliyat hizmeti talep ediyor olduğunuz önemli olmadan eğer eşyalarınızın güvenliğine önem veriyorsanız sigortalı taşımacılık yaptırmanız mutlaka gereklidir.

Sigortalı nakliyat yaptığımız hizmetlerimizde, sigorta şirketleri ile anlaşma yapıyoruz ve hazırladığımız sigortalama belgesinin onaylı bir kopyasını sizlere taşınma hizmeti öncesinde teslim ediyoruz. Söz konusu belge koşullarını incelediğinizde görebileceğiniz üzere; eşyalarda herhangi bir hasar ya da kayıp olması durumunda sorumluluğu tamamen şirketimize ait olmaktadır.

Sigortalı Taşımacılık Hizmeti Neden Önemlidir?

Esasında sigortalı taşımacılık hizmetinden ziyade hizmet almayı düşündüğünüz nakliyat şirketinin yasal altyapısının olması önemlidir. Çünkü herhangi bir yasal altyapısı olmayan amatör nakliyat şirketlerinin sizlere sunduğu hizmette uymakla yükümlü olduğu kriterler yoktur ve aynı zamanda herhangi bir şekilde eşyalarınızı sigortalamazlar. Taşıma esnasında eşyalarınıza herhangi bir zarar gelirse de, bir hak talebinde bulunamazsınız ve hakkınızı yasal anlamda da arayamazsınız. Çünkü anlaşma sağladığınız firma zaten kaçak bir firma olduğu için, tüm bu riskleri en başında kabul etmiş olursunuz. Oysa yasal alt yapısı olan profesyonel bir nakliyat firması ile anlaşırsanız, firma size sunduğu nakliyat hizmetinde sözleşme yapar ve bu sözleşme kapsamında eşyalarınız da koruma altındadır. Nitekim ilgili sözleşme kapsamında eşyalarınız her bir ayrıntısına kadar sigortalanmış olur. Böylelikle eşyalarınızdan birisinin kaybolması ya da herhangi bir şekilde zarar görmesi durumunda sorumluluk tamamen firmaya ait olduğundan, hakkınızı rahatlıkla arayabilirsiniz.

Firmamız, sizlere sunduğu nakliyat hizmetlerinde her daim sözleşme yapmakta ve böylelikle sözleşme kapsamında eşyalarınız sigortalanmaktadır. Bu sayede olası bir zararda eşyanızın maddi hasarını karşılıyoruz. Ancak sahip olduğumuz bilgi, birikim, deneyim, güçlü donanım ve geniş hacimli nakliyat aracımız ile sizlere sorunsuz bir taşıma hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Nakliyat hizmetlerimizde öncelikli olarak eşyaların tam olarak emniyetli bir şekilde istiflendiğinden emin olmaktayız. Doğru bir şekilde eşya yerlerşimini yapıyoruz ve böylelikle aracın hareket etmesinden itibaren herhangi bir şekilde eşyalarınız zarar görmeden yeni adrese kadar ulaştırılıyor.

Sigortalı Taşımacılık Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Profesyonel ekibimiz sizlere hizmet kalitesinden ödün vermeden nakliyat hizmeti vermektedir ve tüm eşyalarınız tamamen güven içerisinde taşınmaktadır. Doğru malzeme kullanımı ile eşyalarınızın yapısal özelliklerine zarar gelmeden paketleme işlemi gerçekleştirilmektedir ve sonrasında paketlenmiş olan eşyalarınız araç içerisinde doğru bir şekilde istiflenmektedir. İstifleme işleminden sonra da, eşyalar tam anlamıyla emniyetli olduğunda artık aracımızı çalıştırmaya hazır oluruz. Ekibimiz hangi türden eşyanın nasıl taşınması gerektiğini bilen bir ekip olarak, hem bilgilidir hem de oldukça hassas davranır. Böylelikle eşyalarınızda en ufak kılcal çizik bile meydana gelmez. İçiniz rahat bir şekilde tercih edebileceğiniz firmamızda, emanet ettiğimiz tüm eşyalar sigortalanır ve kusursuz bir şekilde yeni adresinize taşınır.

Sigortalı taşımacılık hizmetimizden faydalanabilmeniz için ekstra bir ücret ödemeniz ya da ekstra bir talepte bulunmanız gerekmez. Nitekim firmamız hem kurumsal hem de bireysel müşterileri için sunmuş olduğu nakliyat hizmetleri kapsamında ilgili eşyalar için sözleşme yapmakta olup, ilgili sözleşme kapsamında sigortalama işlemini de gerçekleştirmektedir. Böylelikle bizden talep ettiğiniz nakliyat hizmeti fark etmeksizin, eşyalarınız sigortalanmış oluyor.